ÎN ATENȚIA LOCUITORILOR COMUNEI DOBROEȘTI!

May 25, 2018

RECOMANDARE PRIVIND CONSUMUL DE APĂ POTABILĂ!

Stimați cetățeni,

Potrivit atenționărilor transmise în repetate rânduri de către S.C. APA-CANAL ILFOV SA și Direcția de Sănătate Publică a Județului Ilfov, populația este îndrumată să consume apă potabilă doar din surse îmbuteliate sau din rețeaua centralizată verificată.

Această măsură va preîntâmpina riscul producerii unor infecții, datorită consumului de apă din surse proprii de mică adâncime - fântâni sau puțuri.

Operatorul zonal, S.C. APĂ - CANAL ILFOV SA, dă asigurări că apa potabilă din rețeaua publică la care suntem racordați, provine din sursele APA NOVA București și corespunde tuturor parametrilor de calitate prevăzuți de normativele în vigoare, pentru a fi consumată.

Vă rugăm să ne informați în regim de urgență, dacă sesizați orice modificare a calității apei potabile sau aveți nemulțumiri legate de serviciile acestui operator.

VĂ MULȚUMESC!

Cu stimă,