CONCURS CU LUCRARI CREATIVE DIN MATERIALE RECICLABILE !

Lucrarile care vor aduna cele mai multe LIKE-uri vor fi declarate castigatoare !!!
În urma proiectului de informare privind Colectarea separată în comuna Dobroești, organizat de Asociația ECOTECA , elevii școlii nr. 1 au primit provocarea de a valorifica materialul reciclabil în lucrări de artă sau planșe educative.
Elevii au fost foarte receptivi, au revenit din vacantă cu multe lucrari, asa ca ne-am decis sa organizam un concurs pentru a-i premia.
CONCURSUL se intitulează „Natura-prietena noastră” și se va desfasura in perioada 10.10.2022-17.10.2022 pe pagina de facebook a Primariei Dobroesti.
Dumneavoastra fiind invitati să apreciati (LIKE ) lucrarea care vă place cel mai mult !
Lucrarile cu cele mai multe aprecieri vor castiga premii interesante și educative!
Mult succes tuturor!
ECOSAL si Primaria Dobroesti incurajeaza educatia, spiritul creativ si dobandirea valorilor legate de protejarea mediului si reciclare !