Incepand cu data de 1 Decembrie 2021 va intra in vigoare noua sistematizare rutiera ce se va aplica pentru strada Spicului.

Noi reglementari ale traficului in zona cuprinsa intre strazile Spicului, Lt Moga, Sos Fundeni !

Avand in vedere ca atat strada Spicului cat si continuarea acesteia pe sectorul 2, strada Știucii, nu permit traficul in ambele sensuri, a fost avizat de catre Politia Rutieră Ilfov ca sensul de mers sa fie dinspre sectorul 2 spre comuna Dobroesti.

Pentru aplicarea acestei masuri se va interzice accesul tuturor autovehiculelor pe strada Spicului din Sos Fundeni !

Riverani strazii Spicului vor intra prin strada Ghirlandei, avand acces exceptional pe str Spicului pana la strada Știucii.
Deasemenea, la intersectia strazii Spicului cu strada Stiucii se va interzice accesul tuturor autovehiculelor dinspre comuna Dobroesti spre sectorul 2.

Politia locala Dobroesti va identifica autovehiculele care vor avea acces exceptional pe segmentul mentionat. ,,pentru strada Spicului si adiacente”.