Măsura de carantină zonală se prelungește cu 14 zile pentru comuna Dobroești, începând cu data de 08.04.2021, ora 22:00

Ca urmare a analizei de risc efectuată de către Direcția de Sănătate Publică a județului Ilfov și a avizului Institutului Național de Sănătate Publică, Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Ilfov a adoptat în ședință extraordinară Hotărârea nr. 85 din 08.04.2021 privind propunerea prelungirii măsurii de carantinare zonală pentru comuna Dobroești, cu satele aparținătoare Dobroești și Fundeni, județul Ilfov.

Propunerea a fost înaintată către Centrul Național de Coordonare și Conducere a Intervenției în vederea emiterii ordinului Comandantului Acțiunii.

Luând în considerare cele de mai sus, șeful DSU, Secretar de Stat dr. Raed Arafat, a emis OSDSU nr. 6938 din 08.04.2021 privind prelungirea măsurii de carantină zonală pentru comuna Dobroești, cu satele aparținătoare Dobroești și Fundeni, județul Ilfov, începând cu data de 08.04.2021, ora 22:00, pentru o perioadă de 14 zile