Targul de Florii, editia 2024 – Selectie foto

Targul s-a desfasurat si in acest an cu mesajul „Bunatati cu arome de fapte bune”.
Oameni frumosi, oameni in varsta, copii, cu totii au depus eforturi pentru a realiza produse sau preparate culinare si apoi sa le vanda in cadrul targului cu scopul de a oferi un sprijin proiectelor sustinute de parohia Adormirea Maicii Domnului – Biserica Dobroesti.
Este o dovada de altruism si bunatate.
Sunt momente in care simtim ca facem parte din aceasta comunitate si putem realiza proiecte comune.

Valentin Laurentiu Condu, primarul comunei Dobroesti:
„Targul de Florii este un demers ce are continuitate de ani buni !
Ne face o deosebita placere sa sprijinim aceste proiecte ce au devenit de traditie pentru comunitatea noastra.
Doar impreuna le putem organiza intr-un mod eficient si cu impact. Prin aceste proiecte caritabile sprijinim initiativele parohiilor din Dobroesti si putem aduce un strop de bucurie persoanelor ce sunt in dificultate.”