Video – Festivalul placintelor 2023 a avut loc la „Sala Sporturilor Unirea Dobroesti” Duminica 23 Februarie

Au fost prezenti sute de vizitatori, iar zeci de gospodine au pregatit cele mai gustoase placinte.
Concursul de placinte cu branza a incantat audienta, iar premile oferite de organizatori au reprezentat un motiv de bucurie la final.
CASTIGATORI:
Vander Madalina – Placinta de aur
Locul I – Profir Carmen
Locul II – Bârsan Florentina
Locul III – Matache Elena
Mentiune Speciala – Golgiu Daniela
Primarul Valentin Condu despre evenimentul Festivalul Placintelor: ” Intalnirea noastea de astazi poate si trebuie sa devina un eveniment public, o sarbatoare in adevaratul sens al cuvantului de care sa se bucure intreaga comunitate. Pastrarea traditiilor si obiceiuror este obligatia nostra”

Multumim tuturor pentru implicare !
Eveniment organizat de Parohia Dobroesti – Biserica Dobroesti si Primaria Dobroesti ILFOV

Va asteptam si anul urmator !