Cetățeanul din imagine a fost sanctionat cu suma de 2000 de lei, conform HCL 56, aprobată la nivelul Consiliului Local Dobroesti. Acest tip de comportament reprezintă unul dintre raspunsurile la intrebarile legate de gunoiul aflat pe domeniul public. Din pacate, sunt zeci de astfel de persoane. Gunoiul este aruncat la întâmplare sau împrăștiat de cetățeni aflați în stare de ebrietate sau pur și simplu au un comportament lipsit de respect față de munca lucrătorilor de la salubritate și față de comunitate în general. Imagini ce pe care le putem sintetiza astfel: „Când nu ești în stare nici gunoiul sa-l împrăști așa cum îți dorești. Atât a putut !”
Primăria comunei Dobroești este autoritate publica, asigurand respectarea drepturilor si libertatilor fundamentale ale cetatenilor, a prevederilor Constitutiei, precum si punerea in aplicare a legilor.
Acest site folosește cookie-uri. Continuarea navigării reprezintă acceptul dvs. pentru această folosință. Datele dumneavoastră personale sunt prelucrate de Primăria Dobroesti, în conformitate cu prevederile art. 6 din Regulamentul (UE) 2016/679, în scopul indeplinirii atribuțiilor legale. Datele pot fi dezvăluite unor terți în baza unui temei legal justificat. Vă puteți exercita drepturile prevăzute în Regulamentul (UE) 2016/679, printr-o cerere scrisă, semnată și datată transmisă pe adresa Primăriei Dobroesti. DETALII
. Pentru detalii, vedeți Politica de utillizare cookie-uriDaDespre cookies,Termene SI CONDITII