Clubul Educaţional, clip de prezentare

Clubul Educaţional din Comuna Dobroeşti găzduieşte din toamna anului 2021 un afterschool pentru elevii din clasele primare .

Cadrele didactice şi profesorii coordonatori vin în întâmpinarea părinţilor al cărui program zilnic de muncă nu le permite să fie acasă atunci când copiii termină orele la şcoală.
Activitățile desfăşurate în cadrul Clubului Educaţional sunt variate și cuprind activități educaționale și momente de recreere.

Copiii primesc zilnic ajutor pentru efectuarea temelor și consolidarea cunoștințelor.
Activităţile educaţionale urmăresc dezvoltarea comunicării în limba engleză şi franceză, îmbogățirea vocabularului şi a culturii generale în timpul orelor de lectură, dezvoltarea personală care le formează creativitatea și spontaneitatea.