Sala Sporturilor Unirea Dobroești a găzduit în data de 18.10.2023 un meci internațional de volei feminin.

Echipa C.S.O. Voluntari a primit vizita echipei A.E.K. Atena în turul 2 al CEV Challenge Cup 2024.
Felicitam echipa ilfoveană pentru rezulat; 3-0 dominant în returul cu cei de la A.E.K. Atena.
În același timp, suntem onorați să putem reprezenta un centru de interes și sustinere a sportului ilfovean prin intermediul sălii moderne „Unirea Dobroești”, unică la nivelul județului nostru.
Susținem sportul, încurajăm un stil de viață sănătos.
Promovăm abordările unitare la nivelul județului nostru și sustinerea comunităților ilfovene prin interacțiune și proiecte comune.